Hurra❗ Kolejny Młodzieżowy Zwycięzca Klubu na pokładzie Wilkorii !!! ???
26.04.2019 na Klubowej Wystawie Psów Do Towarzystwa w Opolu nasz wspaniały Eddie wywalczył w bardzo mocnej konkurencji tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Klubu!!!
Jest tym samym 4 naszym mopsem z tym tytułem oraz prawdopodobnie pierwszym czarnym mopsikiem, któremu udało się zdobyć ten tytuł ????
❤️?❤️?❤️?
JCHPL
? MONTES AURI EVERGREEN EDDIE ?
exc1/9 & JUNIOR CLUB WINNER 2019!!!
Sędzia: Tatjana Urek (SL) Dziękujemy!

 

Przy okazji kolejnej „klubówki”, która w tym roku zgromadziła wyjątkowo dużą ilość mospów nasunęła mi się pewna refleksja… Duża ilość zgłoszeń to efekt wzrastającej mody na mopsy, niby można by się cieszyć…. ale niestety nie ma do tego powodów. Wręcz przeciwnie, to co zobaczyłam na klubówce bardzo mnie zasmuciło i wręcz zdołowało. Wystarczył niespodziewanie cieplejszy dzień (ok.28 st), aby obnażyć stan zdrowotny rasy. Mam tutaj na myśli podstawową kwestię zdrowotną dla rasy brachycefalicznej czyli wydolność oddechową. Kilka młodych mopsów, importów z bardzo dobrymi rodowodami, miały duże objawy niewydolności oddechowej. Silne charczenie, pokładanie się na ringu, odmowa pokazania się w ruchu, a nawet słanianie się na nogach… TRAGEDIA!!! Takie psy nie powinny być przecież rozmnażane… Wielka szkoda, że sędziowie tak rzadko zwracają uwagę na tak podstawową sprawę u ras bracycefalicznych jak prawidłowe oddychanie. A przecież wystawy to również selekcja psów przeznaczonych do hodowli.

Nasz Eddie mimo wysokiej temeratury nawet nie otworzył pysia i z dużym skupieniem oraz właściwą dla siebie powagą wybiegał tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Klubu 2019!

Jesteśmy szalenie szczęśliwi i dumni!!! ??

Handler: Agnieszka Zawada ??

Piękne zdjęcia Eddiego autorstwa Shunako – Dog Photography ☺️?